Програма фестивалю
Слухаємо Dj-set, насолоджуємося кіноатмосферою та за картою відвідуємо всі фестивальні зони
Неофіційна розмова з Олексієм Ламахом про те, як народжуються образи та де шукати натхнення. Оператор vs. режисер − бачення проекту. А ще про світло в кіно та як же в дійсності знімати стрілялки. Не забудемо й поговорити в напрямку того, що ж найскладніше в роботі оператора. І ще безліч запитань з найчеснішими відповідями.
Шорт-лист номінацій комедія та вебізод
На сцені музичні хедлайнери першого дня − інді-рокери Black Ballon
Юрист Оксана Падох відповість на питання, чому так важливо дотримуватися авторських прав під час кіновиробництва та розкаже про Chain of title documentation або як отримати паспорт фільму. А ще проконсультує як захистити права на фільм, назву, сценарій, костюми та інші елементи, і хто ж головний при створенні фільму у питанні забезпечення дотримання авторських прав.
На екрани починає виходити все більше українських фільмів. Допомогти глядачам розібратися в цьому різноманітті – задача кінокритиків та журналістів. Але чи достатньо в нас зараз пишуть, говорять та знімають про кіно?
Разом із членами журі дивимось перші 30 конкурсних робіт учасників, які увійшли до шорт-листу фестивалю.
Разом з Акімом Галімовим поговоримо як на складні теми говорити просто, з чого розпочати та як знайти ідею, інструменти її реалізації. Якими бувають труднощі та перепони під час зйомок, а ще про те, що ж цікавого на є кіноринку серед документальних фільмів.
Танцювальний перформанс від APACHE CREW і кілька ненудних слів від людей, які створили фестиваль. Співголови журі Вікторія Лєзіна та Ірина Костюк.
Слухаємо Dj-set, насолоджуємося кіноатмосферою та за картою відвідуємо всі фестивальні зони
У центрі уваги − успішні культурні проекти "СПАДОК" з його атмосферними короткими відео про українську культуру і традиції та "Do like Olympians", створений за комунікації FILM.UA Group з Національним Олімпійським Комітетом (НОК). Олена Малкова, Поліна Толмачова та Олексій Гуз поділяться досвідом як лаконічно потрапити в ціль коротким метром, як налаштувати комунікацію з глядачем і чи варто робити ставку на діджитал?
Яскраві короткі відео проекту СПАДОК розповідають глядачам про традиційне українське жіноче святкове вбрання 19-20 ст, характерне певному регіону. Проект створено FILM.UA Group за участі Українського Інституту Історії Моди. Проект СПАДОК став першим діджитал-контентом виробництва FILM.UA, представленим на платформі Amazon.
«Do like Olympians» ставить за мету популяризацію олімпійських цінностей та гордості за «перемогу над собою» в Україні. 7 мотивуючих роликів для дітей та молоді зняли за участю олімпійських чемпіонів: Сергій Бубка, Ганна Бессонова, Олександр Усик, Ілля Кваша, Жан Беленюк, Ольга Харлан, Ольга Саладуха, Павло Тимощенко, Андрій Шевченко, Юлія Джима, Олена Підгрушна, Віта Семеренко, Валентина Семеренко, Юрій Чебан, Олег Верняєв. У створенні роликів беруть участь переможці «Де кіно 2016».
В епіцентрі лекції Олексія Смоляра − українське кіно: з чого воно складається, хто його створює, які підводні камені зустрічаються на шляху до великих екранів і чому робити його важливо та круто. А також розкажемо про "Ворошиловград" і команду, яка над ним працює.
Кадр — найменша кінематографічна одиниця, але режисер чимало міркує над його побудовою, деконструюючи текст і переносячи його в образи на екрані. Ця лекція розповість про всі творчі вибори, які робить режисер, будуючи кадр, а також, що ці вибори повідомляють аудиторії мовою візуального образу.
На прикладі кейсу "Соціальний проект про Чорнобильську трагедію" Еліна Гамєєва розкаже, як змусити 30-літніх проникнутись подіями про які вони не пам’ятають та виграти найпрестижніші нагороди світу.
Шукаючи відповіді на головне запитання "Як створити 360VR-фільм?", спікери Артем Кисляков і Артем Кизюк розкажуть чим 360VR-відео відрізняється від звичайного, що можна знімати в цьому форматі, а що не бажано. Поділяться особливостями знімального процесу та не оминуть тему постпродакшену сферичного відео. У ролі кейсів − тільки кращі світові практики.
К-спікер першого дня фестивалю Марк Реймонд Вілкінс на майстер-класі "Tell your stories" розповість, як розвивати власні фільми та стати режисером в Україні. Як створити сценарій і фінансувати власний проект. Як мотивувати акторів та команду. Також в рамках виступу режисер покаже власну короткометражну роботу "BON VOYAGE", яка увійшла в шорт-лист 89-ї кінопремії ОСКАР.
Шорт-лист номінацій фільм на мобільний телефон, драма та жахи
Новий формат майстер-класу про Filmmaking. За 40 хвилин спікер знайомить присутніх з основними етапами кожної фази процесу створення фільму: важливі моменти, секрети, сучасні тенденції. Питання не передбачені.
Реєстрація відбуватиметься 23 вересня з 14:00 у холі кінотеатру Де Старт. Кількість місць обмежена.
«Сторожова Застава» — український фентезі-фільм за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського.
Стрічка розповідає про звичайного хлопчика Вітька, який під час сонячного затемнення потрапляє на тисячу років назад, у Київську Русь, в розпал вирішальної битви Добра і Зла.
У фільмі бере участь кам'яний монстр Голем, створений винятково за допомогою комп'ютерної графіки.
Гості фестивалю «Де Кіно» першими зможуть побачити ексклюзивні сцени з фільму і дізнатися про труднощі і виклики, з якими зіткнулася команда VFX.
Фільм представлять актор Олег Волощенко і головний VFX продюсер Марина Маркович. Приходь на презентацію фільму «Сторожова Застава» та дізнавайся деталі створення українського фентезі!
Продовжуємо перегляд другої частини конкурсної програми. А це ще 24 коротких метри фіналістів Де кіно. Епізод 2
Найкоротший пітчинг. Сценарист/режисер/будь-хто охочий, який має ідею або заявку на повнометражний фільм чи серіал повинен попередньо зареєструвати свою кандидатуру на участь.
Реєстрація відбуватиметься 22 вересня з 17:00 у холі кінотеатру Де Старт. Кількість місць обмежена.
Під час пітчінгу за 90 секунд учасник повинен в роздрукованому вигляді залишити свою заявку та презентувати власний проект, розповісти про що його історія та аргументувати, чому потрібно знімати саме цю роботу. Журі може задати учаснику до двох запитань. Автор кращого проекту буде запрошений на пітчинг або зустріч з продюсерами для детального обговорення проекту і перспектив його реалізації. У випадку позитивного результату інформація буде відправлена на контактний e-mail учасника.
Сидячи у кріслі павільйону, ти побуваєш там, куди ніколи не вирішиш потрапити сам. Нашумілий у світі екстремальний український проект Insiders покаже документальні фільми, спільного виробництва FILM.UA та команди проекту. Україна за межею дозволеного.
У першому фільмі “Підземна річка” команда Insiders потрапляє до старовинних цегляних тунелів підземної річки Клов. Дістатись головного русла можна, проповзши 6 км вузькими мокрими трубами. Небезпека подорожі в тому, що при найменшому зливі вода у підземній річці піднімається до стелі. Потрібно постійно стежити за рівнем води і при найменшій загрозі встигнути швидко вийти на поверхню.
У фільмі “Долина гігантів” команда Insiders виїжджає з міста на товарному потязі. Подолавши 300 км, прибуває на покинутий вугільний кар'єр у Кіровоградській області.
Закриваємо проведення фестивалю під саунд електронних The Erised
Не спускаючись в підземку Наталка Макогон познайомить з особливостями локації, дозвільною частиною, техрайдером, реальними можливостями, а також рокзаже про соціальні проекти київського метрополітену.
Якщо ви думаєте, що для маленького проекту PR − це занадто дорого − приходьте до нас на майстер-клас Світлани Павелецької та Поліни Толмачової.
Якщо ви думаєте, що геніальному проекту не потрібен PR − приходьте до нас.
Якщо ви думаєте, що для великого проекту потрібна тільки реклама, а PR − зайва опція − приходьте до нас.
Наші PR-профі люблять те, чим займаються і зуміють переконати вас у тому, що PR потрібен завжди.
То хто ж в Іспанію? Наймаштабніший кіноквест в Україні від Де кіно визначає свого тріумфатора.
Ручні стабілізатои продовжують підкорювати світ. Сергій Моторний розповість якими вони бувають, для чого використовуються, як допомагають в бізнесі і просто любителям? Принципові відмінності моделей і виробників, практичне використання в різнизних сферах з порадами і рекомендаціями.
На майстер-класі Февзі Аметова дізнаємося про основні моделі дронів та їх відмінності, які програмні продукти необхідно використовувати для управління БПЛА і програмування кадру. Також спікер розкаже про можливості, які значно спрощують роботу оператора, та інтелектуальні режими польоту: стеження за об'єктами, управління жестами, і т.д.
Нагородження переможців Де кіно. Епізод 2 − володаря Гран-прі фестивалю та переможців у п'яти номінаціях, імена яких ми ще неодноразово побачимо в титрах культових фільмів.
На лекції Дениса Савченко ви дізнаєтеся про місце українського кіно у прокаті, що саме очікують від українських режисерів, про вплив програми лояльності на продажі та як саме визначаються жанрові вподобання.
На лекції Ольги Слісаренко послухаємо про те, які ж вони − універсальні формули успішних історій для екрану, та чи є подібні алгоротими, що працюють й для social media та виступів.
Показ кращих фільмів конкурсної та позаконкурсної програм 2016 року. Номінанти відомих фествалів Annecy, Ottawa IAF, DOK.Leipzig і багатьох інших.
